افزودن یک remote برای گیتلب

شروع کار با گیت | شبیه سازی مخزن

در اوایل کار برنامه نویسی، با یک معظل نسبتا بزرگی مواجه شدم. ارشد از من خواست تا یک remote برای گیتلب اضافه کنم. این خواسته برای من که مدت کمی بود کدنویسی را شروع کرده بودم و مدت کمتری بود که با گیت و سرور آشنا شدم، درخواست بسیار سنگینی به نظر میرسید.
به هر صورت، من موفق به این کار نشدم! و بعد از آن ارشد با جستجوهای نسبتا زیاد به پاسخ کوتاه مسئله رسید. اما من هر چند بارها، این روند را طی کرده ام، هر بار که مجدد با این اتفاق مواجه میشوم، ترسی دارم. از این رو این مطلب را مینویسم تا شاید ایجاد remote برای گیتلب، برای برنامه نویس جدید دیگری، معظل نشود.

ایجاد یک remote برای گیتلب

در ابتدا مهم است تا آدرس سرور موردنظر را داشته باشیم و همچنین اکانت جاری که دسترسی ما به آن ست شده است، در اختیار ما باشد. فرض میکنیم آدرس سرور موردنظر IpAddress باشد و همچنین اکانت جاری user نام داشته باشد.با این مقدمه از دستورهای زیر استفاده میکنیم:
git remote add new_name_for_remote user@ip_address/address_of_related_folder
در این دستور عبارات جدیدی داریم:
new_name_for_remote: این بخش باید با نام مورد نظر شما برای remote جایگزین شود.
address_of_related_folder: این بخش هم نیاز است تا با آدرس پوشه موردنظر شما برای جایگاه گیت جدید بر روی سرور جایگزین شود.
نکته بعد اینکه، گاهی نیاز است بعد از آدرس سرور موردنظر از :~ استفاده کنید.

اطمینان از ایجاد شدن remote

برای اطمینان حاصل کردن از ایجاد شدن remote کافی است تا دستور زیر را اجرا کنید:
git remote -v
با این کد، remoteهای در دسترس شما نمایش داده خواهند شد و شما میتوانید نام آنها را ببینید.

کار با remote جدید

برای کار با ریموت جدید ساخته شده، صرفا کافی است تا نام آن را بعد از دستورات اضافه کنید. به طور مثال برای push کردن، میتوانید از دستور زیر استفاده کنید:
git push name_of_your_remote

از شما ممنون هستم که این مطلب را تا پایان خواندید و امیدوارم برای شما مفیده بوده باشد. همچنبن برای خواندن مطلب اصلی به این صفحه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *