الناز گلرخ و سواد رسانه ای

الناز گلرخ

گلرخ و تینک هایش

چند روز بود که اسم الناز گلرخ رو میشنیدم. نمیدانستم چه کسی است، اما برایم جذاب شد. اصولا آدمیزاد از ابهام خوشش نمی آید. البته از اینکه بنشینم و ببینم دیگران به چیزی میخندند و تو نمیدانی به چه چیز، هم بدم می آید. بعد از اینکه حرف زدن از این خانم زیاد شد، خودم را قانع کردم تا این مورد جدید اینستاگرام را پیدا کنم و داستان آن را بفهمم. با یک سرچ در گوگل سریعا به کلیپ به اصطلاح جنجالی گلرخ رسیدم.

گلرخ بلد نیست، مشاورین تبلیغاتش چطور؟

باور کردنی نبود!! او که یک چهره در مدلینگ است، در یک کلیپ آهنگی را به زبان انگلیسی میخواند و تلفظ کلمات به حد احمقانه ای بد است.
در اینجا پرانتز باز کنم که در در سال اول یا دوم راهنمایی بود که دبیر محترم انگلیسی، با تاکید به ما که دانش آموزش بودیم میگفت که نرکیب تی و اچ، “ت” تلفظ نمیشود، “س” هم تلفظ نمیشود، چیزی است شبیه “ث” عربی. (پرانتز بسته)
خب حالا که چه؟ یک نفری آمده آهنگی خوانده که مشخص است تنهایی اینکار را انجام نداده و در کنار این آهنگ، مشاورانی هم دارد. آیا کسی نبوده که به او بگوید “عزیزم، گلرخ جان تلفظ کلمات را تصحیح کن” ؟؟؟ آیا کسی نبوده که بداند تینک غلط است؟
مطمئنا بوده! احتمال خیلی زیاد خود او هم از این اشتباه آگاه است. اما چه چیز بهتر از اینکه مانند بادمجانهای معلق در تهران، دیده شوی! آن هم کسی که مدل است و شغلش اقتضا میکند که دیده شود! او را دنبال نمیکنم اما تعداد دنبال کننده هایش هم برای تبلیغات و کسب درآمد مناسب است و با بیشتر دیده شدن، میتواند نرخ خود را بالاتر هم ببرد.

دنیای رسانه و رسانایی

امروزه که دنیا، دنیای رسانه شده است، مردم به دنبال دیده شدن هستند. حتی من که این متن را مینویسم، اگر به دنبال خوانده شدن متنهایم نبودم، آنها را در چاهی دفن میکردم. رسانه برای دیده شدن، ساخته شده است. برای شنیده شدن! هر کسی به دنبال این است که بیشتر دیده شود تا به یک هدفی برسد! یکی میخواهد کسب و کارش بیشتر در دید مردم باشدو دیگری میخواهد مخاطبین بیشتری داشته باشد تا حرفهایش را آدمهای بیشتری بشنوند و دیگری … .
خلاصه اینکه همیشه به پشت ماجرا هم فکر کنیم. امروزه یک پسند یا یک بازدید ما از یک صفحه، برای خیلی ها درآمدزایی میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *