بسیج لشگر مخلص خدا | اندر احوالات رزومه سازی

بسیج لشگر مخلص خداست

نظر امام خمینی

امام خمینی به مناسبت هفته بسیج، در دوم آذرماه 67 ارسال کردند. در بخشی از این پیام میفرمایند:

بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده‌ اند.

لشگر مخلص خدا! این عبارت کاملا واضح است. این نیروی تازه تشکیل، مردمانی آماده دفاع و جنگ و در مثابه لشگری هستند. مخلص اند! یعنی بدون چشم داشت کار میکنند. یعنی هم کار میکنند و هم کار را بدون چشم داشت انجام میدهند. این اخلاص در راه خداست! بله. آن بسیج، با این معنا و مفهوم، لشگر مخلص خدا بود!

بسیجی که سیاهی لشگر است

برادرم مسیول آموزش بسیج است. تعریف میکرد که:

یک نفر برای مصاحبه فعال آمده بود. از او چند سوال پرسیدم. به قول خودمان شش میزد. پرتِ پرت. سوال آخر را پرسیدم بلکه فرجی شود. یعنی اصولا برخی سوالات را بچه های به اصطلاح حزب الللهی از بر هستند. مثل نفس کشیدن است. هر روز به آن نیاز پیدا میکنند. خلاصه یک سوال شرعی (سوال شرعی جایش در سایت بنده نیست. برای ممطالعه در سایت رهبری کلیک کنید) در رابطه با احکام قبل از نماز پرسیدم. در کمال ناباوری جواب داد: [بنده در مسایل بین المللی مطالعه ندارم!] سرم را از روی برگه امتیاز دهی بالا آوردم و در حالیکه عصبانیت از چشمهایم موج میزد، گفتم از جلوی چشمهام دور شو!

بله! الان عده ای به دنبال بسیجی شدن هستند. به نظر شما چرا؟

اخلاص از دست رفته

این تشکل مردمی که در دوران جنگ تشکیل شد و هدف اساسی آن برداشتن بار از روی دوش مردم و کمک به جبهه هابود، تغییر کرد. آن زمان حرفِ از خودگذشتگی بود. حرف جان فدا کردن. امروز حرف معافیت سربازی است، بحث امتیازات استخدامی است. اوایل انقلاب،اگر کاری میکردند،معامله با خدا بود. شاید تصورش برای من و شما سخت است.
امروز بحث امتیازگیری است. آن لشگر مخلص بود که امام آرزوی ۲۰ میلیونی شدنش را داشت. نه این سیاهی لشگریان به دنبال امتیاز را! آری! اخلاص همان شاخصه ایست که این سازمان مردمی را بوجود آورد. همان دلیلی است که نبودش بسیج را سازمان کسر خدمت و تضمین استخدام کرده است. در متن بعدی از چند مصداق خواهم نوشت.

2 دیدگاه برای “بسیج لشگر مخلص خدا | اندر احوالات رزومه سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *