غرب وحشی در هدف سخت

جامعه غربی

غرب وحشی ، نه تنها واقعیتی پنهان در باطن جامعه غربی است، بلکه هدفی است که آنها آن را دنبال میکنند تا پس از مدتی به دنیا قالب کنند. با نگاه کردن به فرهنگ غرب، رفتارها و حتی فیلمهای آنان، افسار گسیخته شدن و اتوپیای وجشی غرب را مشاهده خواهید کرد!

درباره فیلم

هدف سخت 2، فیلمی است  که به وضوح این افسار گسیختگی را به نمایش میگذارد. یک رزمی کار، بخاطر کسب پول، از هنرش که جنگیدن است، استفاده میکند. یک نفر به او یک پروژه با دستمزد بالا پیشنهاد میکند. پس از حضور در محل معامله با انواع جنگ افزارها مواجه میشود. در همان ابتدا، به او اعلام میکنند که پروژه چیست! فرار کن و دیرتر بمیر.

عده ای  آدمیزاد پولدار (شاید آقازاده آمریکایی) به دنبال تفریح خود، افسار پاره کرده اند. دیگر شکار حیوانات آنها را راضی نمیکند. به دنبال این هستند که انسان شکار کنند. با حضور اسکات ادکینز در محل معامله، معامله انجام شده حساب میشود و او هیچ راهی جز فرار ندارد. و اینگونه فیلم آغاز میشود.

نظر من

فیلم حاوی خوی وحشی گری آمریکایی است. اینکه اخلاقیات و ارزشها ثابت نیستند و آدمی ارزشها را می آفریند. مهم این است که از زندگی لذت ببری. حال با خوردن الکل یا کشتن یک انسان یا تجاوز به یک زن. مهم بذت بردن است. این لذت بردن لاجرم منجر به وحشی گری میشود. آنجا که برای خود هیچ مرزی جز لذت بردن نمیگذاری. در این زمان حریم تو وارد حریم دیگری میشود و تو حریم او را از بین میبری. مثل اینکه خانه شما کنار خانه کس دیگری باشد. اما شما از کوچکی خانه اذیت میشوید. خانه همسایه را خراب میکنید تا خانه خودتان را بزرگتر کنید.

اینجا دیگر “من” مهم است. نه اخلاقیات. جایی که ثابتی به نام دین نباشد، مرزها نسبی هستند. مرز نسبی، محکوم به نابودی است. و جایی که مرزی نباشد، وحشی گری ظهور خواهد کرد. غرب وحشی حاصل این خودمحوری است.

پی نوشت

اول: این فیلم فقط به صورت نسخه ویدئوی منتشرشده است.

دوم: بازیگر اصلی آن اسکات ادکینز است که نسخه های بویکا با بازی او ساخته شده است.

سوم برای مشاهده خودنوشته من اینجا کلیک کنید.

چهارم: فیلم از لحاظ پوشش بازیگر زن، مقداری مشکل دارد و نسخه سانسور شده آن مناسب تر است. همچنین در یک قسمت از فیلم، صحنه تجاوز به یک دختر بومی هست.

پنجم: هدف سخت2 را در آپارات ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *