واکسن ، مصونیت یا قتل عام 2

واکسن کرونا

اگر قسمت اول را مطالعه نکردید، از این لینک بخش اول در دسترس است

واکسن بد نیست

واکسن بد نیست! اما واکسنی که خوبی و بدی آن معلوم نباشد و تضمینی برای آن داده نشود مثل تفنگی است دست یک دیوانه! که میان دشمن و دوست ایستاده. میتواند آسیب بزند و شاید هم مفید باشد. شاید کسی نباشد که با همه واکسنها مخالفت کند. من دیدی مثل تبریزیان ندارم و هرچند به غرب اعتماد ندارم اما باعث نمیشود که با کلیت واکسن مخالف باشم و از میکروچیپ بترسم.

اقناع به جای اجبار

اما به چه تضمینی باید واکسن زد؟ چرا نباید مردم را اقناع کرد و آنها را به زور به طرف واکسن فرستاد؟ اگر کسی گمان کند در فاصله 10 کیلومتری خود مقداری طلا وجود دارد، آیا باید او را هول داد؟ غیر از اینست که فی الفور به سمت هدف حرکت میکند؟ اما نکته بعدی این است که اجبار یا برای دفع شر دیگران نسبت خودمان است یا دقیقا بالعکس، برای شر رساندن ما به دیگران. اولی در زمانی است که دیگران نمیدانند یا نمی فهمند یا نمیخواهند بفهمند. کسانی که نمیدانند با آگاهی رسانی و اقناع فکری با راه درست همسو خواهند شد و البته عده ای یا از سر غرض یا بخاطر نظرات مختلف همراهی نخواهند کرد و در صورتی که رفتار آنها مضر باشد باید با آن برخورد کرد.

کسی را به دره هول ندهید

اما بسیاری گمان میکنند حالت دوم است و ما را به سوی دره هول میدهند. وقتی برخی مسئولین صحبتهای متناقضی دارند و عده ای میگویند ایران با سازمان بهداشت جهانی (همان who جان خودمان) هماهنگ بوده و مقداری از داروهایی که باید آزمایش میشده، بر روی بیماران بستری شده در بیمارستانهای ایران تست شده است. در همان اوایل هم یکی از مسئولین در شبکه خبر با خنده اعلام کرد به بیمارستان نروید اگر هم رفتید داروها را مصرف نکنید.
یک نفر دیگر میگوید کشته ها در بیمارستان بیشتر از بیمارانی هستند که در خانه ها ماندند. (البته بحث وخامت حال و اینکه بسیاری از مبتلایان تست کرونا ندادند، باید حساب شود). یک نفر دیگر میگوید اکنون هر کسی بمیرد، چه علایم داشته باشد و چه نداشته باشد علت مرگش را کرونا ثبت میکنند تا آمار را بالا ببرند و مردم را راغب به واکسن کنند.

راه راحت را انتخاب نکنید

حرف من اعتماد و اقناع است. کسی با سلامتی مشکلی ندارد. یک انسان عاقل قصد آسیب به خود و دیگران را نخواهد داشت. اما باید اطمینان حاصل شود. این اجبار مردم را نگرانتر میکند. داده های کنونی از مسئولین بهداشتی، آرامش مردم را نشانه گرفته است. بیایید شفاف باشید و به مردم حق انتخاب بدهید.

2 دیدگاه برای “واکسن ، مصونیت یا قتل عام 2

  1. ... گفته:

    اتفاقا امثال تبریزیان نمیگن میکروچیپ هست اونایی میگن که روی صهیونیسم تحقیق میکنن. ولی هیچ واکسنی 4 مرحله تست کامل رد نکرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *