کرونا و احمقهای مذهبی

کرونا و احمقهای مذهبی – مادرم برای پخت غذا، خیلی زمان و انرژی میگذارند، بعضی از غذا ها رو، خیلی خیلی خوب درست میکنند، مثل استامبولی، کوکو، آش. اما امان از وقتی که غذا یا شور بشه یا شفته. اون روز به طور عملی، قضیه  #اثر_پروانه_ای رو میتونی یاد بگیری. شروع می‌کنند به گفتن از اینکه از هفته پیش تا حالا چه اتفاقاتی افتاده که باعث شده این غذا یکم خوش نمک بشه. از اینکه ما حرصشون دادیم تا …. . آخرش هم خودمون نتیجه گیری میکنیم که اصلا نمکهاش خیلی شوره.

قضیه همینه. گاهی نمی‌خواهیم قبول کنیم که اشتباه کردیم. #شیعه_انگلیسی کجا بود؟ دوره خود حضرت علی که دیگر انگلیسی نبود، اما #خوارج بودند. خوارج بنی امیه دوست نبودند، اما احمق بودند.
هر روز خودمان را گول می‌زنیم که مردم ایران همگی از علم شبیه #پروفسور_سمیعی هستند و از فرهنگ به #کوروش می‌مانند و از دینشان نگویم که #زرتشت از این خاک است. نه! این نیست! مردم ایران اسطوره های زیادی دارند و البته معدل فرهنگی، مذهبی، علمی ایرانیان، بسیار بالاست، اما تهی از احمق نیستند.
این افرادی که می‌بینید، از همان دسته اند، بدون اینکه انگلیسی باشند. باید سعی کنیم به جای پس زدن هم، به رشد جامعه و افراد آن کمک کنیم. ایران و ایرانیان، در جهان کنار هم شناخته می‌شوند و در ذهن جهان، دسته بندی برای این کشور وجود ندارد.

پ ن: معتقد به شیعه انگلیسی هستم و شاید رهبری این حرکت با وابستگان #سید_صادق_شیرازی باشد، اما باید قبول کنیم که پیروان این حرکت، از همین مردم عادی کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *